ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗΣ ΦΡΟΝΤΙΔΑΣ

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ
ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗΣ ΦΡΟΝΤΙΔΑΣ
Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου 2022

Η Κοσμητεία της Σχολής Επιστημών Υγείας του ΑΠΘ, στο πνεύμα των εορταστικών ημερών και στο πλαίσιο της κοινωνικής της δράσης, οργανώνει Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση για τα παιδιά ιδιαίτερης φροντίδας, σε συνεργασία με τη Γ’ Παιδιατρική Κλινική του Α.Π.Θ. και τον Οργανισμό ‘’Το Χαμόγελο του Παιδιού’’, η οποία θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου και ώρα 12:00, στην Αίθουσα Τελετών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.

Στην διοργάνωση της εκδήλωσης συνέδραμαν τα Εκπαιδευτήρια ‘’Ε. Μαντουλίδη’’, ενώ την εκδήλωση θα χαιρετίσουν ο Πρύτανης του Α.Π.Θ Καθηγητής Νικόλαος Παπαϊωάννου, ο Κοσμήτορας της Σ.Ε.Υ. του Α.Π.Θ. Καθηγητής Θεόδωρος Ι. Δαρδαβέσης, η Αναπληρώτρια Υπουργός Υγείας κ. Μίνα Γκάγκα, ο Πρόεδρος του Δ.Σ. του Οργανισμού «Το Χαμόγελο του Παιδιού», κ. Κώστας Γιαννόπουλος, η Πρόεδρος των Εκπαιδευτηρίων ‘’Ε. Μαντουλίδη’’ κ. Αικατερίνη Μαντουλίδου και οι Μητέρες Παιδιών Ιδιαίτερης Φροντίδας, κ.κ. Ολυμπία Καραγιάννη και Αφροδίτη Μαγγίρογλου.

Το πρόγραμμα της εκδήλωσης περιλαμβάνει Χριστουγεννιάτικα Κάλαντα από την Παιδική Χορωδία των Εκπαιδευτηρίων ‘’Ε. Μαντουλίδη’’, ευχές από τα παιδιά του Προγράμματος «Παιδιατρική Κατ΄ οίκον Νοσηλεία», τιμητικές βραβεύσεις και προβολή εορταστικού video.

Faculty of Health Sciences is inviting you to a scheduled Zoom meeting.
Topic: Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση για τα Παιδιά Ιδιαίτερης Φροντίδας
Time: Dec 22, 2022 12:00 Thessaloniki